Šilovs viens no labākajiem vārtsargiem PČ; Latvijas izlasei piektā labākā vārtsargu līnija

Somijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā vakar tika aizvadītas pēdējās grupu turnīra spēles un noskaidroti visi ceturtdaļfināla pāri. Latvijas izlasei šoreiz diemžēl neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā, taču ļoti atzīstamu sniegumu grupu turnīrā parādīja mūsu valstsvienības debitants Artūrs Šilovs, kurš kļuva par vienu no labākajiem vārtsargiem grupu turnīrā.

21 gadu vecais Šilovs pasaules čempionātā izgāja laukumā četros mačos. Viņš nospēlēja 196 minūtes un 21 sekundi, kuras laikā atvairīja 80 no 84 (95,24%) pretinieku izdarītajiem metieniem un vidēji spēlē savā cietoksnī ielaida tikai 1,22 ripas. Šilovs pabeidza grupu turnīru ar trešo labāko atvairīto metienu procentu.

Par viņu labāks atvairīto metienu procents bija tikai somu ripu ķērājam Jusi Olkinouram un ASV izlases vārtsargam Džeremijam Sveimanam. Olikinoura piecās spēlēs atvairīja 102 no 103 (99,03%) sāncenšu izpildītajiem metieniem un grupu turnīrā aizvadīja četras sausās spēles. Savukārt Sveimans četros mačos tika galā ar 61 no 64 (95,31%) pretinieku metieniem.

Tikmēr Elvis Merzļikins šajā pasaules čempionātā, dodoties laukumā četrās spēlēs, atvairīja vien 100 no 116 (86,21%) sāncenšu metieniem un vidēji mačā savā cietoksnī ielaida 4,26 ripas. Neskatoties uz Merzļikina neveiksmīgo sniegumu, Latvijas izlasei grupu turnīrā bija piektā labākā vārtsargu līnija.

Šilovs kopā ar Merzļikinu atvairīja 180 no 200 (90%) pretinieku mestajām ripām un vidēji spēlē ielaida 2,84 vārtus. Labāka vārtsargu līnija grupu turnīrā bija vien Somijas, Zviedrijas, ASV un Čehijas izlasēm. Interesanti, ka visas šīs četras valstsvienības spēlēja vienā apakšgrupā ar Latvijas izlasi.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF

Komentāri (0)