Šilovs vairākkārt glābj, Latvijas izlase bullīšos uzvar Austriju (VIDEO)

Latvijas un Austrijas hokeja izlases, hokejazinas.com

Latvijas un Austrijas hokeja izlases | Foto: LSM

Latvijas hokeja izlase šovakar izcīnīja otro uzvaru Pasaules hokeja čempionātā, ar rezultātu 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos pieveicot Austrijas valstsvienību.

Lai gan pirmajā periodā Austrijas vienībai piederēja pārsvars, komandas ar vārtu guvumiem neapmainījās. Latvijas izlase noraidījās trīs reizes, bet austrieši – divas.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Latvijas izlases hokejisti neveiksmīgi nospēlēja viduszonā, kā rezultātā Austrijas hokejists Benjamins Nisners saņēma lielisku piespēli no Tomasa Rafla vārtu priekšā un ar jaudīgu plaukstas metienu atklāja mača rezultātu.

Sestajā otrā perioda minūtē Ronalds Ķēniņš austriešu vārtu priekšā nogāza divus pretinieku spēlētājus un Jānis Jaks vārtu priekšā atrada pilnīgi brīvu Rūdolfu Balceru, kurš nekļūdīgi raidīja ripu vārtos.

Vēlāk Latvijas valstsvienība vairākumā pretinieku zonā pieturēja ripu un Kārļa Čukstes uzmetienu uz vārtiem pielaboja Rihards Bukarts, izvirzot mūsu hokejistus vadībā.

Vien pusotru minūti vēlāk Latvijas izlase nopelnīja divus mazākumus, kā rezultātā nācās spēlēt piecatā pret trim. Austrieši pārsvaru arī izmantoja, Dominikam Heinriham šķeļot ripu Artūra Šilova cietoksnī.

Latvijas izlase gan nemeta plinti krūmos un pēc Rūdolfa Balcera un Riharda Bukarta saspēles pie brīva metiena vārtu priekšā vēlreiz tika Balcers, otro reizi raidot ripu vārtos.

Trešo periodu Austrijas valstsvienība gan iesāka aktīvāk un arī tika pie vārtu guvuma. Kilians Zundela no zilās līnījas spēcīgi trieca ripu vārtu virzienā un pēc rikošeta pret Tomasa Rafla slidu ripa ielidoja Latvijas izlases vārtos.

Trešā mača nogriežņa izskaņā Austrijas izlase pakutināja nervus Latvijas līdzjutējiem. Arī papildlaikā austrieši rādīja labāku sniegumu. Ronaldam Ķēniņam papildlaikā bija lieliska iespēja uzvarēt maču, tomēr Latvijas izlases hokejists trāpīja pa abiem vārtu stabiem.

Pēcspēles metienos vārtus Latvijas izlases labā guva Nikolajs Jeļisejevs un Roberts Bukarts, bet Austrijas rindās ar precīzu metienu izcēlās Dominiks Heinrihs.

Artūrs Šilovs atvairīja 29 no 32 Austrijas izlases metieniem, bet Bernhards Štarkbaums tika galā ar 17 no 20 Latvijas hokejistu raidījumiem.

Latvijas izlase izcīnīja pirmo uzvaru pēcspēles metienu sērijā Pasaules čempionāta ietvaros kopš 2009. gada, kad ar rezultātu 2:1 tika pieveikta Šveices valstsvienība. Nākamais mačs Latvijas hokejistiem svētdien, 22. maijā, plkst. 16:20 pret Lielbritānijas izlasi.