Latvijas U-20 izlase aizvadīs vēsturisko PČ ceturtdaļfinālu

Latvijas U-20 izlase šovakar pulksten 22:30 aizvadīs Kanādā notiekošā U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēli pret Zviedrijas vienaudžiem un centīsies vēlreiz pārsteigt hokeja pasauli. Mača tiešraide TV6 kanālā.

Arta Ābola vadītā Latvijas U-20 valstsvienība Edmontonā notiekošo pasaules čempionātu uzsāka ar trim zaudējumiem trijās spēlēs – 1:6 pret Somiju, 2:5 pret mājinieci Kanādu un 2:3 pēcspēles metienu sērijā pret Slovākiju.

Izcīnītais punkts mačā pret slovākiem ļāva Latvijas U-20 izlasei pirms pēdējā grupu turnīra mača saglabāt izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, taču, lai to izdarītu, izšķirošajā mačā bija jāuzvar Čehijas jaunos hokejistus.

Pateicoties Latvijas izlases kapteiņa Ralfa Bergmaņa trim gūtajiem vārtiem, vārtsarga Bruno Brūvera lieliskajam sniegumam un visas komandas pašaizliedzīgajai spēlei, Arta Ābola vadītā komanda izšķirošajā mačā ar 5:2 sakāva Čehijas vienaudžus, izcīnot trešo vietu A apakšgrupā un pirmoreiz iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Tajā mūsu puišiem pretī stāsies viena no turnīra galvenajām favorītēm – spēcīgā Zviedrijas U-20 valstsvienība, kas grupu turnīrā izcīnīja trīs uzvaras četros mačos – 3:2 pret Šveici, 6:0 pret Austriju, 2:3 pret ASV un 4:2 pret Vāciju. Deviņi izcīnīti punkti četrās spēlēs zviedriem ļāva ieņemt otro vietu B apakšgrupā.