Latvijas U-17 izlase pusfinālā sakauj vāciešus un cīnīsies par Eiropas jaunatnes olimpiādes zeltu

Šovakar Latvijas U-17 hokeja izlase Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādes pusfinālā ar rezultātu 3:2 (0:0, 0:0, 3:2) pārspēja Vācijas vienaudžus un izcīnīja vietu turnīra finālā.

Gan pirmajā, gan otrajā periodā komandas ar vārtu guvumiem neapmainījās, bet trešās trešdaļas 14. minūtē mača rezultātu atklāja Sandis Auziņš.

Vien 11 sekundes vēlāk Latvijas jauniešu pārsvaru dubultoja Edvīns Bērziņš, bet 16. minūtē Tobiass Švarcs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Trešā mača nogriežņa 18. minūtē Maksims Haritoncevs atjaunoja divu vārtu priekšrocību Latvijas valstsvienībai, 23 sekundes vēlāk Jakobs Ficenecs vēlreiz pietuvināja Vācijas hokejistus izlīdzinājumam, bet latviešiem izdevās noturēties līdz beigām.

Oskars Gusevs atvairīja 29 no 31 Vācijas izlases metiena, bet Līnuss Vieilards tika galā ar 32 no 35 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Jāpiemin, ka Vācijas izlasē spēlē arī 15 gadus vecie Latvijas hokejisti, dvīņi Gustavs un Rihards Grīva.

Finālā Raimonda Vilkoita vadītā komanda spēkosies ar Somijas un Šveices dueļa uzvarētāju.