Latvijas sieviešu izlase izcīna pirmo vietu IIA divīzijas PČ

Aizvadītajā naktī Latvijas hokeja izlase sieviešu IIA divīzijas pasaules hokeja čempionāta mačā ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) uzvarēja Spānijas valstsvienību un triumfēja turnīrā.

Pirmā perioda 16. minūtē Līga Miljone atklāja mača rezultātu, bet otrās trešdaļas otrajā minūtē Miljone dubultoja Latvijas izlases pārsvaru.

Trešā mača nogriežņa sestajā minūtē Karīna Šilajāne vairākumā palielināja mūsu valstsvienības priekšrocību līdz trim ripām, bet devītajā minūtē Vega Munoza vienus vārtus atguva.

26 sekundes pēc Munozas precīzā metiena Aija Balode realizēja skaitlisko pārsvaru un atjaunoja Latvijas izlases trīs vārtu pārsvaru, ko arī izdevās noturēt līdz beigām.

Kristiāna Apsīte apstādināja 36 no 37 Spānijas izlases metieniem, bet Alba Gonzalo tika galā ar 23 no 27 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Latvijas sieviešu izlase šajā turnīrā uzvarēja visas četras spēles un nākamgad piedalīsies IB divīzijas pasaules čempionātā. Šādā līmenī mūsu hokejistes nav spēlējušas kopš 2019. gada.