Latvijas nākamā pretiniece Somija PČ pirmajā mačā sagrauj norvēģus (VIDEO)

Ar uzvaru mājās notiekošo pasaules hokeja čempionātu sākusi pašreizējā olimpiskā čempione Somija, kas turnīra pirmajā mačā pārpildītu tribīņu priekšā ar 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) sagrāva Norvēģijas hokejistus.

Norvēģijas izlasei pirmajā trešdaļā bija vairākas labas iespējas atklāt mača rezultātu, taču somiem savus vārtus neskartus palīdzēja nosargāt Jusi Olkinuoras meistarība un dažās epizodēs talkā nāca arī veiksme. Pirmā perioda beigās mājinieki atklāja rezultātu, kad pēc teicamas izspēles precīzs bija Hari Pesonens.

Otrajā trešdaļā Somijas valstsvienība pilnībā dominēja un vēl divas reizes pārspēja norvēģu vārtsargu Henriku Haukelandu. Tomi Rajala 32. minūtē sodīja pretiniekus par rupju kļūdu savā aizsardzības zonā un panāca 2:0, bet 37. minūtē Hanness Bjorninens trīskāršoja mājinieku pārsvaru.

Pēdējās 20 minūtēs somi izcēlās ar vēl diviem vārtu guvumiem. Trešā perioda ievadā Džoels Armija, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca jau 4:0, bet nedaudz vairāk nekā divas minūtes pirms pamatlaika beigām Jere Sallinens guva piektos vārtus mājinieku labā un uzstādīja mača galarezultātu.

Somijas izlase nākamo spēli aizvadīs jau rītvakar, pulksten 20:20 tiekoties ar Latvijas valstsvienību, kas šodien čempionāta ievadā ar 1:4 piekāpās ASV hokejistiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF