Latvijas izlases pirmā pretiniece ASV vienīgajā pārbaudes mačā piekāpjas Kanādai

Somijas galvaspilsētā Helsinkos šodien vienīgo pārbaudes spēli pirms gaidāmā pasaules čempionāta aizvadīja Latvijas izlases pirmā pasaules čempionāta pretiniece ASV, kas sīvā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 (0:0, 1:1, 2:2, 0:0, 0:1) piekāpās Kanādas hokejistiem.

Railijs Bārbers 23. minūtē atklāja mača rezultātu, izvirzot amerikāņus vadībā, bet turpinājumā, pateicoties Dilana Kazensa un Koula Silndžera vārtu guvumiem, Kanādas izlase pārņēma vadību un panāca 2:1.

Lai gan trešajā trešdaļā pēc Kīfera Belousa un Kersona Kūlmena precīzajiem metieniem ASV valstsvienība otro reizi mačā izvirzījās vadībā, kanādieši pamatlaika izskaņā spēja atspēlēties. Izlīdzinājumu nepilnas trīs minūtes pirms trešā perioda beigām panāca Džošs Endersons.

Uzvarētājas noskaidrošanai šoreiz ar 60 minūtēm nepietika. Arī papildlaikā nevienai no izlasēm neizdevās izraut uzvaru. Līdz ar to sekoja pēcspēles metieni. Tajos pārāki bija kanādieši, kas realizēja divus no pieciem bullīšiem. Amerikāņi atbildēja tikai ar vienu precīzu mēģinājumu.

Pasaules čempionāts Somijā sāksies jau 13. maijā. ASV čempionāta pirmajā spēļu dienā mērosies spēkiem ar Latvijas valstsvienību. Mača sākums paredzēts pulksten 16:20. Turnīra turpinājumā amerikāņi tiksies arī ar Somiju, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hockey Canada