Latvijas izlase sīvā cīņā pārspēj Norvēģijas valstsvienību un izcīna pirmo uzvaru PČ (VIDEO)

Pirmo uzvaru 2022. gada pasaules hokeja čempionātā izcīnījusi Latvijas izlase, kas šodien trešajā turnīra mačā ar 3:2 (1:1, 2:1, 0:1) pārspēja Norvēģijas valstsvienību. Mūsējo labā ar precīziem metieniem izcēlās Rodrigo Ābols, Nikolajs Jeļisejevs un Roberts Bukarts.

Pirmajā trešdaļā abas komandas guva pa vieniem vārtiem. Ābols 15. minūtē pēc izcilas Ronalda Kēniņa piespēles atklāja mača rezultātu, izvirzot Latvijas izlasi vadībā, bet pirmā perioda izskaņā Matss Rosseli Olsens pārspēja Elvi Merzļikinu un atjaunoja līdzsvaru uz tablo.

Otrajā trešdaļā mūsējie iemeta divas ripas un panāca 3:1. Nikolajs Jeļisejevs 29. minūtē realizēja lielo skaitlisko vairākumu un atgrieza Latvijas valstsvienību vadībā, bet pēc nepilnām piecām minūtēm Roberts Bukarts, spēlējot vienādos sastāvos, dubultoja mūsējo pārsvaru.

Pēdējās trešdaļas vidū Makss Krogdāls pārspēja Merzļikinu un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Pamatlaika izskaņā Kārlis Čukste nopelnīja divas soda minūtes, taču mūsējie izturēja mazākumu.

Mača priekšpēdējā minūtē Norvēģijas izlase pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr atspēlēties nespēja. Latvijas valstsvienība svinēja uzvaru ar 3:2 un izcīnīja pirmos trīs punktus turnīrā.

Mūsu izlases vārtos lielisku spēli aizvadīja Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 34 no 36 pretinieku metieniem. Tikmēr uzbrukumā spīdēja Rūdolfs Balcers, kurš izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Tieši Balcers tika atzīts par labāko mača spēlētāju Latvijas valstsvienības rindās.

Pateicoties šodien izcīnītajai uzvarai, Latvijas izlase pakāpās uz piekto vietu B apakšgrupā. Nākamo spēli mūsējie aizvadīs ceturtdien pret Čehijas hokejistiem, kuri ar divās spēlēs iegūtiem trim punktiem šobrīd atrodas vienu pozīciju augstāk. Mača sākums paredzēts pulksten 20:20.