Latvijas izlase gūst 5 vārtus un otrajā spēlē pārspēj Dāniju (VIDEO)

Kaspars Daugaviņš, hokejazinas.com

Kaspars Daugaviņš | Foto: Guntis Lazdāns, LHF

Šodien Latvijas hokeja izlase otrajā pārbaudes spēlē uz “Arēna Rīga” ledus izcīnīja uzvaru pret Dānijas valstsvienību ar rezultātu 5:3 (0:0, 3:2, 2:1).

Šī bija abu izlašu otrā savstarpējā spēle divās dienās. Vakar pārāka bija Dānija ar 3:2.

Pirmajā periodā abas valstsvienības izveidoja asus momentus vārtu priekšā, kā arī pa reizei spēlēja vairākumā, taču rezultāts uz tablo neizmainījās.

Mača rezultāts tika atklāts otrās trešdaļas 5. minūtē, kad pēc izspēles tukšos vārtos ripu ieraidīja dānis Joakims Blikfelfds. Nepilnu minūti vēlāk Renārs Krastenbergs panāca izlīdzinājumu. Mača 32. minūtē Rodrigo Ābols saņēma ripu, meistarīgi apspēlēja sāncenšu aizsargu un ar spēcīgu metienu raidīja to vārtu tīklā.

Četras minūtes vēlāk Eduards Tralmaks izmantoja dāņu aizsarga kļūdu un mazākumā izrāvās vienatnē pret vārtsargu, viņu arī pārspējot. Šī paša noraidījuma laikā 37 sekundes vēlāk Filips Brugisers ar spēcīgu tālmetienu samazināja rezultāta starpību.

Trešā perioda ievadā Dānijas hokejists Oskars Fiskers Molgārds panāca izlīdzinājumu – 3:3. Četras minūtes vēlāk aizsargs Markuss Komuls izlauzās uz vārtu priekšu un pārspēja Sogārdu, atgriežot Latvijai pārsvaru. Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Rūdolfs Balcers ar precīzu šāvienu realizēja vairākumu un pielika punktu mačam.

Latvijas izlases vārtu drošība tika uzticēta Gustavam Dāvim Grigalam, kurš atvairīja 28 no 31 metiena. Dānijas vārtus sargāja Madss Sogārds, tiekot galā ar 26 no 31 raidījuma.

Par labāko Latvijas spēlētāju tika atzīts Renārs Krastenbergs, kamēr dāņu sastāvā labākā balvu saņēma Larss Ellers.

No 29. augusta līdz 1. septembrim notiks Olimpisko spēļu kvalifikācija. Gan Latvija, gan Dānija uzņems vienu no trīs grupām.

Rīgas grupā spēkosies Latvija, Francija, Slovēnija un Ukraina. 29. augustā Latvija krustos nūjas ar Slovēniju, dienu vēlāk spēkosies ar Ukrainu, bet izšķirošo spēli aizvadīs 1. septembrī pret Franciju.

Tikmēr Dānijas pilsētā Ālborgā par ceļazīmi uz 2026. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm cīnīsies Dānijas, Norvēģijas, Japānas un Lielbritānijas valstsvienības.