Latvijas izlase atkal izgāž spēles sākumu, taču sīvā cīņā pieveic Lielbritāniju (VIDEO)

Trešo uzvaru Somijā notiekošajā pasaules čempionātā šodien izcīnīja Latvijas valstsvienība, kas nervus kutinošā mačā atspēlēja divu vārtu deficītu pret Lielbritānijas izlasi un svinēja panākumu ar 4:3 (0:2, 2:1, 2:0).

Latvijas valstsvienības vārtos šodien atgriezās Elvis Merzļikins, taču, neskatoties uz to, mūsējie jau pirmā perioda vidū nonāca iedzinējos ar 0:2. Brets Perlīni sestajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja britus vadībā, bet Keids Nīlsons 13. minūtē, gūstot vārtus ar slidu, panāca jau 2:0.

Otrās trešdaļas sākumā Oskars Batņa, esot pirmais pie pretinieku vārtsarga atsistās ripas pēc Nikolaja Jeļisejeva izdarītā metiena, Latvijas izlasei vienus vārtus atguva un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču pēc 127 sekundēm Luiss Huks atjaunoja britiem divu vārtu pārsvaru.

Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem Merzļikins pameta laukumu un devās uz ģērbtuvēm. Viņa vietu Latvijas izlases vārtos ieņēma Artūrs Šilovs, kurš veiksmīgi iesaistījās spēlē un mača turpinājumā vairākās epizodēs glāba Latvijas valstsvienību.

Otrā perioda turpinājumā Latvijas izlasei izdevās vienus vārtus atgūt un atkal samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. To paveica aizsargs Jānis Jaks, kurš pēc lieliskas Roberta Bukarta piespēles realizēja skaitlisko vairākumu un panāca 2:3.

Pēdējā trešdaļā Latvijas valstsvienība iemeta vēl divas ripas pretinieku cietoksnī un tomēr izrāva uzvaru. Izlīdzinājumu mača 52. minūtē, vairākumā saņemot ripu pretinieku vārtu priekšā no Mārtiņa Dzierkala, panāca Rihards Bukarts. Savukārt uzvaras vārtus pēc nepilnas pusotras minūtes, vairākumā ar vēl vienu lielisku piespēli izceļoties Dzierkalam, iemeta Andris Džeriņš – 4:3.

Dzierkals šajā mačā izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm un tika atzīts par Latvijas izlases mača labāko spēlētāju. Tikmēr ar divām piespēlēm atzīmējās Roberts Bukarts un aizsargs Kārlis Čukste. Savukārt vārtos nepārspēts palika Šilovs.

Mūsu hokejisti, pateicoties šodien izcīnītajai uzvarai, vēl joprojām saglāba teorētiskas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā Latvijas valstsvienībai otrdien grupu turnīra pēdējā mačā pamatlaikā jāpārspēj Zviedrijas izlasi un jācer uz labvēlīgiem rezultātiem citās spēlēs.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF