Latvijas hokeja izlase nedrīkstēs spēlēt pret Krievijas un Baltkrievijas komandām

Latvijas komandu sporta spēļu valstsvienībām aizliegts spēlēt pret Krievijas un Baltkrievijas izlasēm un komandām, informē portāls “Lsm.lv”.

Šādi noteikumi stājušies spēkā šo ceturtdien, 1. februārī, kad Saeimā tika pieņemti grozījumi Sporta likumā. Aizliegums būs spēkā arī gadījumā, ja agresorvalstu sportisti piedalās sacensībās neitrālā statusā.

Likuma grozījumi arī paredz aizliegumu Latvijā organizēt komandu sporta spēļu valstsvienību sacensības, kur piedalās Krievijas vai Baltkrievijas nacionālās izlases zem sava karoga vai neitrālā statusā. Aizliegums attiecas kā uz pieaugušo, tā uz jauniešu un junioru sacensībām.

Pieņemto likuma grozījumu pamatmērķis ir atkārtoti uzsvērt Latvijas solidaritāti ar Ukrainu un saknē bloķēt jebkādus Krievijas centienus leģitimizēt savus kara noziegumus caur sporta nozari, informēja Saeimas preses dienestā.

“Sporta likuma grozījumu pamatdoma ir nacionālās likumdošanas līmenī noteikt, ka Latvijas komandu sporta spēļu izlases, piemēram, basketbolā, futbolā vai hokejā, nevar nedz savā, nedz neitrālā laukumā aizvadīt savstarpējas spēles ar agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas komandām,” iepriekš pauda Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis (“Jaunā Vienotība”). “Tas nozīmē, ka gadījumā, ja tiks izlozēts, ka Latvijas izlasei jāspēlē pret Krieviju vai Baltkrieviju, starptautiskajām sporta organizācijām būs jārespektē Latvijas likumdošana.”

Grozījumi neregulē Latvijas sportistu piedalīšanos olimpiskajās spēlēs, jo lēmumu par to pieņem Latvijas Olimpiskā komiteja.

 

Autors: Mārtiņš Lācis Avots: Lsm.lv

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)