Merzļikins: Reiz pie griestiem būs iekarināts Kivlenieka numurs un mans uzvārds

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas ”Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins šodien aizvadīja pirmo treniņu kopā ar Latvijas izlasi pirms gaidāmā pasaules čempionāta. Pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem viņš atklāja, ka Latvijas valstsvienības rindās turpmāk spēlēs ar 80. numuru.

Latvijas izlasei 8. un 9. maijā Rīgā pret Kazahstānas valstsvienību ir paredzētas pēdējās divas pārbaudes spēles pirms došanās uz pasaules čempionātu. Merzļikins vēlreiz uzsvēra, ka vēlas sargāt Latvijas valstsvienības vārtus vismaz vienā no šiem mačiem, lai labāk iepazītu aizsargus.

“Gribu un ceru, ka mēs kļūdīsimies, lai pēc tam varētu izrunāt situācijas. Mani neinteresē uzvara vai zaudējums pārbaudes spēlē,” norādīja vārtsargs. ”Pats galvenais ir saprasties ar aizsargiem, atrast kopīgu valodu. Visi zina, ka spēlēšu ar ripu. Man ir sava shēma, un aizsargam jābūt gatavam un jāatveras.”

Lai godinātu sava bijušā komandas biedra un drauga Matīsa Kivlenieka piemiņu, Merzļikins nolēmis Latvijas izlases rindās turpmāk spēlēt ar 80. numuru. ”Kad Matīss gāja bojā, prasīju, vai varētu iemūžināt viņa kreklu. Protams, viņam nebija tik daudz spēļu izlasē. Izlēmu, ka kādu dienu pie griestiem būs iekarināts viņa numurs un mans uzvārds, un mēs būsim kopā – vienā kreklā,” teica Elvis.

Merzļikins aizvadītajā sezonā ”Blue Jackets” rindās devās laukumā 59 spēlēs. Turklāt viņš izgāja laukumā 17 no 18 sezonas pēdējiem mačiem. ”Viņi gribēja pārbaudīt, vai izturēšu. Sākums bija grūts, bet ar laiku pierodi un – ir vienalga,” norādīja 25 gadus vecais vārtsargs. ”Izbraukumā, kad jāspēlē divas dienas pēc kārtas, pa nakti paguli trīs četras stundas, aizej uz halli, pastiepies, pamin riteni, paēd. Tad paguli vēl divas stundas un ej spēlēt.”

Elvis uzsvēra, ka nogurums nevar būt attaisnojums sliktam sniegumam un norādīja, ka arī pasaules čempionātā nebūs viegli. ”Nogurums nav attaisnojums – ir jāspēlē labi. Tagad esmu pieradis. Arī pasaules čempionātā būs grūti, būšu noguris. Atpūtīšos vasarā,” atzina Merzļikins, kurš pauda gatavību pasaules čempionātā Somijā sargāt Latvijas valstsvienības vārtus visos mačos.

Autors: Rainers Rogs Avots: Sportacentrs.com

Komentāri (0)