Ķēniņš: Vēlamies uzvarēt un iekļūt ceturtdaļfinālā

Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš sarunā ar žurnālu ”Sporta Avīze” kritiski izteicies par spēlētājiem, kuri pirms pievienošanās valstsvienībai, trenerim prasa, kurā maiņā viņi spēlēs, un norādījis, ka Latvijas izlase gaidāmajā pasaules čempionātā Somijā vēlas iekļūt ceturtdaļfinālā.

”Vienkārši jābrauc uz pasaules čempionātu un jācīnās. Komandā var būt lielākās pasaules zvaigznes, bet, ja nebūs gribasspēka – nekad neko nevinnēsi,” atzina Ķēniņš. ”Arī es šogad izlasē redzu daudz jaunu seju, kuras tikai iepazīstu, bet tāpēc jau šis process ir foršs – sagatavošanās posmā viens ar otru salodējamies, cenšamies kļūt par vienotu komandu. Tas ir interesanti. Visiem jāturas kopā, jo ar jauniem komandas biedriem ir tāpat kā ar neiepazītu darbinieku – nezini, ko no viņa sagaidīt.”

Pieredzējušais uzbrucējs kritiski izteicās par hokejistiem, kuri pirms došanās uz izlasi, prasa trenerim, kurā maiņā viņi spēles. ”To var atļauties jautāt spēlētājs, kurš valstsvienībā bijis vairākus gadus un viņam aiz muguras bijusi laba sezona. Ja vēl īsti neko neesi sasniedzis un pat īsti neesi spēlējis izlasē, tad gan ir kāda problēma… Es šādus gājienus diez ko neatbalstu.”

”Ja brauc uz izlasi, tad cīnies, bet visu pārējo izlemj treneris,” norādīja 31 gadus vecais hokejists, kurš ir pārstāvējis Latvijas valstsvienību jau deviņos pasaules čempionātos. ”Protams, ja grauz ledu un cilvēki to redz, bet treneris tevi neliek sastāvā, tas ir pavisam cits stāsts. Tāpēc pēc iespējas ātrāk ir kaut kas jāsasniedz un jātiek uz pasaules čempionātu.”

Ķēniņš atzina, ka Latvijas izlase gaidāmajā pasaules čempionātā vēlas iekļūt ceturtdaļfinālā. ”Vēl neesmu domājis par mūsu grupas pretiniekiem, bet vienmēr viss atkarīgs no tā, kā ieskrienamies un aizvadām čempionātu. Zinu, ka katru gadu izlasei uzstāda mērķus, taču mēs esam viena no mazajām valstīm. Protams, vēlamies uzvarēt un iekļūt ceturtdaļfinālā, bet negribas pateikt arī ko lieku,” uzbrucējs bija piesardzīgs savos izteikumos.

”Katru reizi ir škrobe, ja neizdodas [iekļūt ceturtdaļfinālā]. Uz pasaules čempionātu nebraucam ar domu vienkārši paspēlēt,” uzsvēra Ķēniņš. ”Katru gadu gūstam arvien lielāku pieredzi un saprašanu, bet klāt nāk arī gadi un kājas sāk nevilkt, un tad jau pēkšņi jāatvadās no izlases un hokeja. Es taču tikai tagad saprotu, kā tas hokejs jāspēlē! Tomēr jau birst smiltis, čīkst gurni un pleci.”

Autors: Rainers Rogs Avots: Spora Avīze

Komentāri (0)