Dārziņš: Ja piekristu spēlēt Latvijas čempionātā, veidotos daudz sliktu ieradumu

Latvijas hokeja izlases treneris Lauris Dārziņš sarunā ar portāla “Delfi” raidījumu “MVPersonība” atminās par hokejista karjeru.

39 gadus vecais Dārziņš pēdējoreiz hokejista lomā uz ledus kāpa 2021./22. gada sezonā. Oficiāli Dārziņš par karjeras beigām nav paziņojis, taču raidījuma ietvaros atklāja, ka, visdrīzāk, karjera ir noslēgta.

“Itkā var paziņot, ka es beidzu. Ir skaidrs, ka nebūs vilinošs piedāvājums, ne es esmu gatavs kaut kur braukt. Paziņošana man liekas bezjēdzīga. Es neplānoju taisīt atvadu spēli, man to arī neviens netaisīs. Ja uztaisīšu paziņojumu, zem tā būs trīs komentāri, kur kāds pateiksies, bet kāds nosauks par “mironi”. Vienīgā jēga, kādēļ būtu vērts pateikt par karjeras beigām, lai neviens to vairs nejautā. Savs laiks ir izskriets pa hokeja laukumiem,” saka Dārziņš.

“Kopā hokejista karjeras laikā padsmit stundas pavadītas vispārējā narkozē – abi pleci un ceļgals. Šobrīd esmu diezgan lokans, bet jābūt uzmanīgam. Profesionāls sports parasti nāk komplektā ar savainojumiem. Tagad medicīna ir augstā līmenī, esmu veiksmīgi izoperēts, nejūtu nekādu diskomfortu. Ir bijuši gadījumi, kad ārsti neļauj spēlēt, bet treneri saka, ka jāspēlē. Hokejisti ir kā prece, [augstākajās līgās – NHL] klubi iegādājās, noslēdz līgumu, taču, ja tu satraumējies, viņi ieinteresēti tevi arī izārstēt. Taču zemākos līmeņos, tev parādās kāda problēma, tevi uzreiz izmet. Jo zemāks līmenis, jo lielāki džungļi,” stāsta pieredzējušais hokejists.

2022. gada augustā parādījās informācija, ka Dārziņš varētu spēlēt Optibet hokeja līgā (OHL).

“Ja es būtu piekritis spēlēt Latvijas čempionātā… Hokeja līmenis tur nav tik augsts. Visu cieņu, tur puikas šķaidās, skraida. Ja būtu gadu nospēlējis tur, tad veidotos daudz sliktu ieradumu. Tev varbūt ir daudz laika kaut kur padomāt un, ja tevi pēkšņi iemet pasaules čempionāta līmenī, tad ļoti daudz kļūdas pielaidīsi. Lai vai cik esi labs spēlētājs, esi apradis ar nedaudz kaut ko citu,” par spēlēšanu OHL atklāti Dārziņš.

Hokejista karjeras laikā Dārziņš Latvijas izlasi pārstāvēja desmit pasaules čempionātos (62 spēlēs 24+16) un trīs Olimpiskajās spēlēs (12 spēlēs 6+4). Kā trenera asistents Dārziņš uz soliņa strādājis divos pasaules čempionātos, 2023. gadā palīdzot izcīnīt bronzas medaļu.

“Manā noslēdzošajā Olimpiādē [2022. gadā Pekinā – Hokejazinas.com] biju kapteinis, tāpēc mēs ar Hariju Vītoliņu daudz sarunājāmies. Viņam laikam atlikās galvā mana hokeja izpratne, pēc gada, kad komplektēja treneru sastāvu, uzrunāja mani.

Bronzas izlasē visa komanda spēlēja ļoti labi. Neredzu nevienu hokejistu, kurš no kopbildes kristu ārā. Ja man jānosauc trīs labākie hokejisti, es teiktu – Šilovs, Daugaviņš un Ābols. Bez laba vārtsarga grūti kaut ko uzvarēt, Daugava atgriezās izlasē un deva savu pienesumu, bet Ābols – mūsu pirmais centrs. Izmantojām viņu visās epizodēs. Savukārt Kristapa Zīles ieguldījums varbūt netika novērtēts pietiekami labi. Ja ir vietas, kur viņš nedaudz atpaliek, tad noteikti kompensē ar savu darba ētiku.

Mēs esam priecīgi par sasniegto. Man sportā nepatīk jēdziens “piesargāties”. Nedrīkst baidīties un domāt par gala iznākumu, tas rada lieku stresu. Spēlētāji un treneri pirms spēlēm uztraucās, jo domā vai sanāks, vai nesanāks, taču, kad izej laukumā un nospēlē vienu-divas maiņas, tas stress nedaudz sāk pazust. Pirms gaidāmā PČ jāizpilda mājasdarbs un cītīgi jāsagatavojas, lai ierodoties uz fināla eksāmenu būtu pārliecība,” komentē Dārziņš.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: "MVPersonība"

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)