Čehi pārliecinoši apspēlē britus (VIDEO)

Pirmo uzvaru 2022. gada pasaules hokeja čempionātā Somijā šodien izcīnījusi Čehijas valstsvienība, kas, aizvadot pirmo spēli turnīrā, ar 5:1 (0:0, 2:0, 3:1) apspēlēja Lielbritānijas hokejistus. Čehi mača rezultātu gan atklāja vien otrā perioda vidū.

Čehijas izlasi vadībā 28. minūtē izvirzīja Matejs Blumels. Trešdaļas turpinājumā čehi ieguva tiesības izpildīt soda metienu. To devās izpildīt Romāns Červenka. Pieredzējušais uzbrucējs bija ļoti tuvu vārtu guvumam, taču ripa pēc viņa izdarītā metiena atsitās pret abiem vārtu stabiem un nenonāca vārtos. Pēc deviņām sekundēm gan Jakubs Fleks vairākumā dubultoja Čehijas izlases pārsvaru.

Otrā perioda turpinājumā rezultāts vairs nemainījās, bet pēdējā trešdaļā Čehijas valstsvienība guva vēl trīs vārtus. Čehu rindās ar pirmajiem gūtajiem vārtiem mačā izcēlās Davids Jiričeks un Jirži Černohs, bet otro reizi precīzs bija Blumels.

Pēdējais vārds gan piederēja Lielbritānijai – 51. minūtē pretuzbrukumā Bens Leiks guva pirmos vārtus britu labā šajā pasaules čempionātā un panāca 1:5. Atlikušajā laikā pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās. Čehi pasaules čempionātu sāka ar pārliecinošu uzvaru un trim izcīnītiem punktiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF