Balinskis gandrīz iemet pēdējā sekundē, Latvija minimāli piekāpjas Zviedrijai (VIDEO)

Latvijas hokeja izlase Pekinas olimpisko spēļu grupu turnīra pirmajā mačā ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) spraigā cīņā piekāpās Zviedrijas hokeja izlasei.

Pirmā perioda sākumā Latvijas izlase rādīja labu ātrumu un tika līdzi pretiniekam. Tomēr perioda vidū Zviedrijas izlase parādīja meistarību un piespieda Latvijas izlasi kļūdīties – Pontuss Holmbergs no aizvārtes vārtu priekšā atrada Lūkasu Valmarku, kurš nekļūdīgi raidīja ripu Ivara Punnenova sargātajos vārtos.

Otro periodu Zviedrijas izlase iesāka veiksmīgi, Latvijas hokejistu kļūdu izmantojot Antonam Landeram. Vēlāk periodā Zviedrijas izlase turpināja rādīt nospiedošu pārsvaru pār Latvijas hokejistiem un nopelnīja vairākumu, kuru realizēja Valmarks, panākot jau 3:0 Zviedrijas labā. Dažas minūtes vēlāk Valmarks gan nopelnīja noraidījumu, kuru pēc Laura Dārziņa un Uvja Balinska piespēlēm ar skaistu metienu realizēja Renārs Krastenbergs.

Trešajā periodā Kristaps Zīle vārtu priekšā saskrējās ar Matiasu Bromi, kā rezultātā Zviedrijas izlase kļūdījās nomaiņā un nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Šo vairākumu vārtu priekšā realizēja Rīgas “Dinamo” rezultatīvākais vārtu guvējs Nikolajs Jeļisejevs. Arī šajā vārtu guvumā ar piespēlēm izcēlās Lauris Dārziņš un Uvis Balinskis.

Lai gan iniciatīva trešajā mača nogrieznī pilnībā piederēja Latvijas hokejistiem, panākt izlīdzinājumu tomēr neizdevās. Balinskis pēdējās sekundēs vēl gandrīz sarūgtināja Zviedrijas izlasi, bet Larss Juhansons ripu pamanījās notvert.

Nākamais mačs Latvijas izlasei jau rīt, 11. februārī, plkst. 15:10 pret Somijas valstsvienību. Zviedrijas hokejisti rīt plkst. 10:40 cīnīsies ar Slovākijas pārstāvjiem.