Svētdien pret HK “Celje”: Bez ziemeļamerikāņiem, bet ar latviešu uzbrucēju

Jau šodien Jelgavā sāksies Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rīkotā Kontinentālā kausa izcīņa, kurā piedalīsies arī Latvijas čempionvienība “Zemgale/LBTU”. Šonedēļ iepazīstinājām jūs ar Jelgavas komandas pirmajiem diviem pretiniekiem – “Corona Brasov” un Ljēžas “Bulldogs”, bet tagad kārta trešajam – HK “Celje” no Slovēnijas.

Mikus Mintautišķis, Hokejazinas.com
Vai Mikum Mintautišķim izdosies Jelgavā komandu ievest nākamajā kārtā? | FOTO: HK Celje

HK “Celje” ir dibināta 1998. gadā un šosezon komanda pirmo gadu spēlē Alpu hokeja līgā, kurā ir komandas no Itālijas, Austrijas un Slovēnijas. Iepriekšējos gadus klubs spēlēja Internacionālajā hokeja līgā, kurā piedalījās komandas no Horvātijas, Serbijas un Slovēnijas. Paralēli Alpu līgai Ceļes pilsētas komanda regulāri piedalās arī Slovēnijas nacionālajā čempionātā.

Aizvadītajā sezonā “Celje” hokejisti sasniedza pusfinālu gan Internacionālajā līgā, gan arī Slovēnijas čempionātā, bet pēdējo gadu labākais sasniegums ir sudraba medaļas Internacionālās līgas 2017./2018. gada sezonā.

Šo sezonu klubs Alpu līgā iesācis neveiksmīgi, izcīnot vienu uzvaru pamatlaikā un vienu pagarinājumā, kā arī piedzīvojot piecus zaudējumus. Ar pieciem punktiem klubs atrodas 15. vietā 16 komandu konkurencē. Vārtu attiecība septiņās spēlēs ir 11:25.

Savukārt Slovēnijas čempionātā Ceļes komanda ar 12 punktiem sešu klubu konkurnecē atrodas 2. vietā. Priekšā ir Jeseņices komanda, savukārt Slovēnijas spēcīgākais klubs Ļubļanas “Olimpija” valsts čempionātā regulārajā sezonā nepiedalās.

Komandas kodolu veido slovēņu hokejisti, bet pa vienam spēlētājam ir no Austrijas, Horvātijas, Latvijas un Krievijas. Latviju komandā pārstāv 23 gadus vecais uzbrucējs Mikus Mintautišķis, kurš klubā spēlē otro gadu. Uzbrucējs ar septiņiem punktiem (3+4) dala pirmo vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā starp komandas spēlētājiem. Spēlētāju vidējais vecums ir 21,5 gadi. Jāatzīmē, ka klubā nav neviena Ziemeļamerikas hokejista.

Galvenais treneris ir 31 gadu vecias slovēnis Gals Korens, kurš vēl salīdzinoši nesen devās laukumā. Ar Slovēnijas klubu jelgavnieki tiksies turnīra noslēdzošajā dienā.

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)