TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Sorokins par Latvijas klubu Eiropā: Galamērķi divi – Somija vai Polija

Oļegs Sorokins, Hokejazinas.com

Oļegs Sorokins | FOTO: LHF

Bijušais Latvijas izlases hokejists, HS “Rīga” un Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins sarunā ar “Hokejazinas.com” dalījās pārdomās par iespēju Latvijā izveidot jaunu hokeja klubu, kas spēlētu kādā no Eiropas līgām.

“Hokejazinas.com” jau vēstīja, ka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” paziņoja par izstāšanos no čempionāta. Lēmums pieņemts sakarā ar Krievijas agresiju Ukrainā. Līdz ar to publiskajā telpā parādījas runas, ka, iespējams, “Dinamo” nākotnē varētu spēlēt kādā citā čempionātā. Tikmēr Oļegam Sorokinam jautājām, vai “Dinamo” vietā varētu tapt pilnīgi jauns klubs un kurai līgai tas varētu pievienoties.

“Domāju, ka Latvijas hokejam nekas traks nedraud [sakarā ar “Dinamo” aiziešanu]. Es saredzu, ka situācija būs kā “vecajos laikos”, kad spēlētājiem bija jācīnās par līgumiem Eiropas klubos. Iespējams, ka pirms sezonas būs grūti dabūt jaunu līgumu. Bet būs konkurence un hokejisti būs importa statusā. Iespējams, daži spēlētāji nespēlēs augstākajās līgās, bet tā būs jauna pieeja, kāda ir bijusi pirms daudziem gadiem. Daudz kas būs atkarīgs no finansiālās situācijas. Virslīgā algas ir mazākas nekā ārzemēs. Vairāki spēlētāji, kuri gaidīs nopietnākus piedāvājumus no Eiropas klubiem, varētu pievienoties virslīgas komandām,” uzskata Sorokins.

Par jauna kluba izveidošanu bijušais hokejists izsakās piesardzīgi. Viņaprāt, potenciālo Latvijas klubu neviena līga ar atplestām rokām negaidīs. Svarīgi saprast, kuras valsts čempionātam būtu reāli pievienoties.

“Mēs redzam ekonomisko situāciju valstī. Problēma ir tā, ka samazinās atbalsts no sposnoriem, jo agrāk sponsori, ziedojot klubiem, saņēma ienākuma nodokļa atlaidi, bet tagad šī sistēma ir mainīta. Mums nav daudz tādu uzņēmumu, kas ar lielu vērienu atbalstītu sportu. Jābūt entuziastiem, kuri mīl sporta veidus un atbalsta tos. Vadošajās hokeja komandās Latvijā šādi cilvēki ir un klāt vēl nāk arī pašvaldības, taču finansējumu nav viegli piesaistīt. Patlaban reālākā vieta, kur kāds Latvijas klubs varētu spēlēt, ir Somija. Otrs tuvākais galamērķis varētu būt Polija. Šie ir divi virzieni, uz kuriem varētu raudzīties un kaut ko plānot. Ja tā butu Somija, tad Latvija varētu iet kopā ar Igauniju un meklēt sadarbību šādā veidā. Budžets un algas noteikti būtu mazākas nekā Rīgas “Dinamo”.

Vai mēs esam vajadzīgi Somijas hokejam? Es domāju, ka nē. Tajā pašā laikā varbūt mums ir iespēja kaut ko izlūgties somiem. Tad būtu jāprasa viņiem, lai mūs atbalsta un paņem savā pulkā. Bet mēs noteikti neesam interesanti Somijas hokeja sabiedrībai kā jauns klubs – Somijas čempionātā ir savi derbiji, kuri ir interesanti un saistoši. Derbijs ar Latvijas klubu vēsturiski nekad nav bijis, tāpēc varbūt būtu jāskatās, piemēram, Polijas virzienā. Lai celtu savu līmeni, poļi varbūt būtu ieinteresēti mūs paņemt pie sevis. Taču jāsaprot, ka neviens mūs neaicinās. Ja mēs domājam par kaut ko nopietnu, tad tā ir Somija. Bet, ja vēlamies saviem spēlētājiem nodrošināt tikai vietu, baidoties, ka viņi netiks nekur citur Eiropā, tad varam raudzīties Polijas virzienā. Šobrīd nevienā valstī nav vienkārši būt leģionāram, arī Polijā,” secina Sorokins.

Līdz ar Rīgas “Dinamo” aiziešanu no KHL aktualizējies jautājums, cik konkurētspējīga tuvākajos gados pasaules čempionātā būs Latvijas izlase un vai tai nedraudz izskrišana no Elites divīzijas.

“Šobrīd, kad Ukrainā notiek karš, mums vismazāk vajadzētu satraukties par to, cik spēcīga būs Latvijas izlase. Valstsvienībā jānāk jauniem spēlētājiem, taču viņiem jāparāda sava labākā spēle, lai mēs varētu uz kaut ko cerēt. Pienesumu varētu dot tie spēlētāji, kuri spēlē ārzemēs un uz kuriem liek cerības viņu pārstāvētie klubi. Ceru, ka mums būs daudz puišu, kuri spēlēs labās līgās.

Neaizvietojamu cilvēku nav. Pieņemsim, ja Latvija izkristu no Elites divizijas  – kas no tā mainītos? Ja mēs nebūsim pelnījuši tur būt, mēs nebūsim. Protams, ka spēlēšana augstākajā līmenī ir visas hokeja sabiedrības vēlme, bet globāli dzīvē ir svarīgākas lietas. Svarīgi, ka hokejā nāk jaunie zēni. Mūsu puiši nav tik vāji, lai mēs kristu zemāk. Varbūt tuvākie gadi būs smagi, bet ir jauni puiši, kuri spēlē labās līgās, arī tie, kuri tikko aizgāja no Rīgas “Dinamo”. Viņi ir bijuši ceturtās maiņas spēlētāji, bet tagad viņu uzdevums ir gūt vārtus. Viņiem jāatrisina spēles iznākums. Tas maina cilvēku. Spilgts piemērs ir Renārs Krastenbergs.

Mums bija laiki, kad Oļegs Znaroks spēlēja Vācijas otrajā līgā, Andrejs Maticins un Aleksandrs Beļavskis Zviedrijas otrajā līgā, bet Latvija joprojām atradās Elites divīzijā un spēlēja gana labi. Domāju, ka viss būs kārtībā un ar šādu cerību ejam uz priekšu,” piebilda bijušais izlases aizsargs.

 

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)