Latvijas čempioni plāno spēlēt Somijā, pie kluba stūres – Ābols

“Par procentiem 80 ir skaidrs, ka Latvijas hokeja čempione “Zemgale/LLU” nākamajā sezonā spēlēs Somijas “Mestis” jeb pēc spēka otrajā līgā, tā sarunā ar laikrakstu “Latvijas Avīze” sacījis kluba direktors Aivars Zeltiņš.

“Zemgale/LLU” hokejisti ir aizvadītās sezonas Latvijas čempioni. Finālsērijā Jelgavas hokejisti ar 4-0 pārspēja “Olimp/Venta 2002” komandu. Pirms neilga laika publiskajā telpā parādījas runas, ka vārdā nenosaukts Latvijas klubs varētu spēlēt kādā no Eiropas nacionālajiem čempionātiem. Par reālāko variantu tika minēts Somijas 2. līgas turnīrs.

“Skatāmies loģistikas, finanšu un citus jautājumus, lai saprastu, kā varam salikt visu kopā. Latvijas hokejam tas būtu pienesums, īpaši, ja skatāmies uz U-20 vecumu. Šobrīd esmu Somijā, bijušas tikšanās, viņi ir gana atvērti, iesaistīšanos “Mestis” pārrunājušas arī abu valstu hokeja federācijas. Tā kā viss atkarīgs no mums. Divu nedēļu laikā būs skaidrība,” izteicies Zeltiņš.

Par aizkulisēs minēto kluba budžetu pusotru miljonu eiro kluba direktors runā izvairīgi, taču laikrakstam norādīja, ka tik liela summa nebūšot nepieciešama.

“Mans mērķis nav sasniegt rezultātu ar dārgiem spēlētājiem. Gadu gaitā “Zemgale/LLU” esmu attīstījis gana daudz spēlējot ar saviem puišiem. Dodam iespēju darboties labā bāzē, nodrošinām labu treniņu procesu, un rezultātā viņiem var izaugt līdz Latvijas izlasei. Somijas projektā ļoti būtisku uzsvaru lieku uz to, ka spēlēs Latvijas U-20 izlases redzeslokā esošie puiši, kuriem karjera tikai sākas un jādod pamats, lai varētu attīstīties,” norādīja Zeltiņš.

Plānots, ka klubs “Mestis” līgā spēlēs Jelgavā, bet Somijas klubi gavati uz Latviju braukt par savu naudu. Latvijas čempioni spēlēs arī virslīgā, savukārt pie kluba stūres paliks Artis Ābols.

Autors: Mārtiņš Lācis Avots: Latvijas Avīze

Komentāri (0)