“Kurbads” debijas sezonā sasniedz Igaunijas čempionāta finālu

Sestdien Rumbulā Igaunijas “Coolbet” hokeja līgā savā debijas sezonā finālu sasniedza HK “Kurbads”, kas pusfināla sērijas trešajā, izšķirošajā mačā ar 2:1 uzvarēja Kohtla-Jarves “Everest” vienību. Līdz ar to sērijā līdz divām uzvarām “Kurbads” hokejisti bija pārāki ar 2-1, “Hokejazinas.com” informēja Latvijas kluba pārstāvji.

Sērijas pirmajā spēlē “Kurbads” mājās uzvarēja ar 5:4, bet otrajā mačā viesos tika piedzīvots zaudējums ar 1:5. Ar fināla sasniegšanu “Kurbads” ierakstīja jaunu lappusi vēsturē, proti, klubs septiņas reizes piedalījās Latvijas, bet vienu reizi Igaunijas čempionātā un katrā no sezonām “Kurbads” sasniedza vismaz finālu.

Trešais mačs Rumbulā pilnu tribīņu priekšā iesākās ar abu komandu vairākiem vārtu gūšanas momentiem, taču rezultātu pirmajās divdesmit minūtēs neizdevās atklāt nevienai no tām. “Everest” vārtos bija Maksims Kļimenko, bet laukuma saimnieki vārtu drošību uzticēja Uldim Čalpam.

Otrajā periodā neliels pārsvars bija laukuma saimniekiem un vienā no epizodēm vārtu priekšā savu meistarību apliecināja Mārtiņš Vītoliņš, izvirzot mājiniekus vadībā ar 1:0. Pagāja septiņas minūtes un pēc “Everest” kapteiņa Antona Kuzņecova metiena uz tablo atkal kļuva neizšķirts – 1:1. “Kurbads” turpināja spēlēt aktīvi, vairākkārt bīstami apdraudot vārtus, tomēr izvirzīties vadībā vēlreiz otrajā periodā neizdevās.

Mača trešajā trešdaļā abas komandas spēlēja piesardzīgi, lieki neriskējot. Ja radās izdevība, spēlētāji izmantoja to un aizmuka pretuzbrukumā, taču vārtos labi spēlēja abu vienību vārtsargi. Vienā no epizodēm “Everest” savā zonā nopelnīja 2+2 minūšu noraidījumu un Matīsam Bīriņam bija nepieciešams nedaudz vairāk par minūti, lai gūtu otros vārtus, kas bija arī uzvaru nesošie. Atlikušajā spēles laikā “Kurbads” vadību neizlaida, svinot uzvaru gan spēlē, gan visā sērijā.

“Gatavojāmies šai spēlei nopietni. “Everest” bija cienījams pretinieks, pret kuru bija ļoti grūti spēlēt. Esmu pateicīgs Igaunijas klubam par sēriju un, protams, esmu gandarīts par savas komandas uzvaru. Mūsu mērķis bija nospēlēt stabili aizsardzībā, jo pēc otrās spēles viesos secinājām, ka pieļāvām daudz kļūdu un uzdāvinājām pretiniekam arī daudz vārtu gūšanas momentu. Hibrīdpārmetieni mūsu izpildījumā saistīti ar to, ka vēlējāmies ripu biežāk dabūt uzbrukuma zonā, lai pēc iespējas mazāk ar īsām piespēlēm nāktos pārvarēt viduszonu. Spēlēt un trenēt – tās ir divas dažādas situācijas. Šodien es vairāk darbojos kā spēlētājs un centos palīdzēt puišiem, taču jāatzīst, ka iepriekš nebiju plānojis iziet pusfinālā laukumā. Vai palīdzēšu arī finālā? Patlaban uz šo jautājumu nevaru atbildēt,” pēc aizvadītā pusfināla sacīja “Kurbads” galvenais treneris Toms Bluks.

“Paldies “Kurbads” komandai par labu spēli un atmosfēru hallē. Mūsu hallē notika rekonstrukcija, kā rezultātā sezonas laikā nevarējām spēlēt savu līdzjutēju priekšā. Tajā aizvadījām tikai vienu spēli pusfinālā, taču vēlējāmies tur atgriezties vēlreiz. Šis ir play-off un rezultātu izšķir viena kļūda. Mūsu mērķis bija iekļūt finālā, diemžēl līdz tam pietrūka viena soļa. Protams, tam ir arī attaisnojoši iemesli, piemēram, nespēlējām savā mājas hallē un daudz laika pavadījām izbraukumos, taču saviem puišiem neko nevaru pārmest. Ceru, ka nākamajā sezonā izdosies parādīt vēl kvalitatīvāku sniegumu,” pēcspēles preses konferencē izteicās “Everest” galvenais treneris Aleksandrs Smetaņins.

Autors: hokejazinas.com Avots: HK Kurbads