TIKAI HOKEJAZINAS.COM

“Hermes” treneris: Lai atbrauktu uz Jelgavu, tās mums ir lielas izmaksas

Kokolas "Hermes", Hokejazinas.com

"Mestis" league championship game between "Zemgale/LLU" and "Hermes" in Jelgava ice hall on October 21, 2022 | Photo: Ruslans Antropovs

Somijas pēc spēka 2. līgas (“Mestis”) komandas Kokolas “Hermes” galvenais treneris Tuka Poikonens sarunā ar “Hokejazinas.com” pauda viedokli par “Zemgale/LLU” iespejām iekļūt play-off izcīņā, kā arī atklāja, ka Somijas klubam ir iespēja sezonas laikā piesaistīt trīs spēlētājus no Somijas augstākās līgas.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavā “Hermes” divreiz tikās ar mājiniekiem “Zemgale/LLU”, izcīnot uzvaru abās spēlēs. Piektdien viesi no Somijas bija pārāki ar 3:1, bet dienu vēlāk svinēja uzvaru ar 2:1.

“Esmu gandarīts par trīs punktiem katrā no spēlēm. Mums trūka vairāku vadošo aizsargu, taču esmu priecīgs, kā mani puiši cīnījās abās dienās. Jelgavā ir cita izmēra laukums, un mums nācās spēlēt nedaudz citādāk nekā to esam pieraduši darīt. Mājās mums ir lielāks laukums nekā Jelgavā – izmērs varētu būt 59×29. Jelgavas laukumam ir salīdzinoši šaura viduszona, tādēļ šeit ir grūtāk visu laiku kontrolēt ripu.

Mājinieki centās presingot, kas mums radīja problēmas, un nācās veikt dažādas izmaiņas taktikā. Pirmajā spēlē mums bija jāpielāgojas laukuma izmēriem, jo puiši ikdienā nespēlē uz mazā laukuma Somijā. Mums patīk spēlēt aktīvu hokeju, taču darīt to, kontrolējot ripu.”

Poikonens uzskata, ka cīņa par vietu izslēgšanas spēlēs būs ļoti sīva, un Jelgavas komandai būs jāpieliek lielas pūles, lai sasniegtu play-off stadiju. Ties gan, arī “Hermes” komandai vietu izslēgšanas cīņās neviens negarantē.

“”Zemgale/LLU” ir komanda, kuru grūti pārspēt. Uzskatu, ka komandā ir spēlētāji, kuriem ir labas individuālās prasmes, un viņi labi pietur ripu, īpaši savā laukumā. Redzēsim kā būs, kad viņi viesosies Kokolā. Iekļūt izslēgšanas spēlēs jelgavniekiem būs ļoti grūti, taču vēl ir tikai sezonas sākums. “Zemgale/LLU” ir gados jauna komanda, un Somijā spēlēt ir pavisam kas cits, salīdzinot ar mājas spēlēm Jelgavā. Mēs esam otrā jaunākā komanda līgā, un mums nav neviena pieredzējuša hokejista.

“Zemgale/LLU” jāspēlē ļoti labi, lai iekļūtu play-off izcīņā. Jāatzīst, ka tas nebūs viegli arī mums un citām komandām. Uzskatu, ka šogad līgā ir spēcīgāki sastāvi nekā iepriekšējos gados. Visas komandas cenšas sevi apliecināt.”

Pirms sezonas bija runas, ka vairāki “Mestis” līgas klubi skeptiski raudzījās uz jelgavnieku dalību čempionātā, pamatojot to ar pieaugošajām izmaksām par izbraukuma spēlēm Jelgavā. “Hermes” galvenais treneris teic, ka ceļojums uz Jelgavu patiešām klubam prasa zināmus izdevumus.

“Ir labi, ka līgā ir jaunas asinis un var salīdzināt spēkus ar citu valstu klubiem, taču mēs izbraukumā esam astoņas dienas un Somijā tik ilgi neceļojam. Viss atkarīgs no naudas. Lai atbrauktu uz Jelgavu, tās mums ir lielas izmaksas. Taču, ja runājam par sportisko pusi, tas ir tikai atbalstāms solis, un Jelgavas komandas dalību Somijas līgā vērtēju pozitīvi. Spēlētājiem šāda pieredze, tiekoties aci pret aci ar citiem klubiem, nāk tikai par labu. Kā jau teicu, no sportiskā viedokļa šis ir tikai apsveicami, taču otra medaļas puse ir finansiālāis aspekts.

Cik es dzirdēju, klubiem pašiem ir jāsedz šīs izmaksas. Protams, ka pirms sezonas tika pacelts jautājums, kas segs izbraukuma izmaksas. Jāsaprot, ka vairākiem komandām līdz Jelgavai jāmēro ļoti tāls ceļš.

Kas attiecas par mūsu sadarbību ar kādu no “Liiga” klubiem, tad jāteic, ka mēs neesam fārmklubs nevienai no augstākās līgas vienībām. Pie mums spēlē vārtsargs no Oulu “Karpat”, taču patlaban viņš ir guvis savainojumu. Mums ir iespēja sezonas laikā paņemt kādu hokejistu no jebkuras “Liiga” komandas, taču to skaits nedrīkst pārsniegt trīs,” piebilda “Hermes” kluba pārstāvis.

 

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)