SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Apskatnieks: “Mestis” spēlē ap 20 profesionāļiem, lielākā daļa hokejistu ikdienā strādā

Imatran Ketterä, Hokejazinas.com

Imatran Ketterä - Tuto Hockey | FOTO: Imatran Ketterä

Latvijas čempionvienība hokejā “Zemgale/LLU” šodien ar spēli Jelgavā pret Heinolas “Peliitat” komandu uzsāks dalību Somijas 2. līgā (“Mestis”). Somijas lielākā hokeja portāla “Jatkoaika” žurnālists Mika Lākso sarunā ar “Hokejazinas.com” sacīja, ka Somijas līdzjutējiem sezonas sākumā varētu būt interese par Latvijas kluba sniegumu, taču, ja “Zemgale/LLU” nespēs parādīt rezultatīvu spēli, faniem spēles ar Latvijas čempionvienības līdzdalību nebūs saistošas.

Pagājušajā sezonā par “Mestis” čempioniem kļuva Imatras “Kettera”, kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Kiekko-Espoo” vienību. “Zemgale/LLU” debiju Somijas 2. līgā uzsāks pret pērnās sezonas tabulas lejasgala klubu “Peliitat”, kas aizvadītajā sezonā ieņēma 13. vietu 14 komandu konkurencē.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!

“Esmu runājis ar dažiem spēlētājiem un viņi ir gandarīti, ka varēs samērot spēkus ar  jaunu klubu. Tā būs arī laba pieredze un viņi cer, ka tas nākotnē var palīdzēt tikt pie jauniem līgumiem. Varbūt arī Igaunija nākamgad pievienosies līgai. Tas var būt kā logs uz Eiropu.

Ja “Zemgale/LLU” rādīs labu sniegumu, tas pievilinās vairāk somu līdzjutējus. Uzskatu, ka pirmās spēles, kuras “Zemgale/LLU” spēlēs Somijā, cilvēki nāks skatīties, bet tālākā nākotnē tas būs atkarīgs no komandas rezultātiem. Ja komanda regulāri zaudēs, tad arī interese no somu līdzjutējiem mazināsies. Jelgavniekiem ir gados jauna komanda un šis fakts ir jāņem vērā,” saka “Jatkoaika” apskatnieks.

Mika Lākso apstiprina faktu, ka vairāki “Mestis” līgas klubi bija pret Latvijas čempionvienības dalību Somijās čempionātā. Tas galvenokārt saistīts ar izmaksām, kuras pieaugtu, ja klubiem nāktos veikt lidojumus uz Latviju.

“Dzirdēju, ka dažas komandas bija pret “Zemgale/LLU” dalību “Mestis” līgā un kā galvenais iemesls tika noradīts ceļojumu izmaksas. Komandu vadītājiem nepatika ideja, ka būtu jāveic lidojumi uz Latviju, kurus nāktos segt no kluba budžeta. Taču, kad “Mestis” līgas vadība un Somijas Hokeja federācija šo situāciju atrisināja, klubiem iebildumu vairs nebija. Pārsvarā pret Latvijas kluba dalību līgā iestājās mazie klubi, kuri jau bija nonākuši finansiālās grūtībās.

Ja runājam par klubu budžetiem, tad viens no turīgākajiem klubiem ir “Kettera”. Arī Joensū “Kiekko-Pojat” ir pieskaitāms pie vadošajiem klubiem, un tie cer kaut kad spēlēt Somijas augstākajā līgā. Viņi dara visu, lai šo mērķi sasniegtu. Kā nākamo varu izcelt “Kiekko-Espoo” – šis klubs jau reiz spēlēja “Liiga”, taču finansiālu problēmu dēļ zaudēja vietu tajā, tomēr cer uz otro piegājienu. Vadošajiem klubiem budžets varētu būt aptuveni divi miljoni eiro, savukārt tabulas lejasgala klubiem aptuveni tāds pats kā “Zemgale/LLU”.

Jāteic, ka lielākā daļa spēlētāju ikdienā paralēli hokejam arī strādā un tikai daži vadošie hokejisti “Mestis” čempionātā ir profesionāļi un var atļauties nestrādāt. Aptuveni vadošie 20 hokejisti pieskaitāmi profesionāļiem un arī tie, kuri uz “Mestis” līgu ir nosūtīti no “Liiga” vienībām. Viņu atalgojums ir piesaistīts “Liiga” noslēgtajam līgumam,” norādīja Somijas hokeja apskatnieks.

Latvijas čempione “Mestis” līgā aizvadīs četru apļu turnīru, kopumā 52 spēles regulārajā čempionātā. 26 no šīm cīņām norisināsies “Zemgale/LLU” ledus hallē Jelgavā. Somijas otrajā spēcīgākajā līgā sacentīsies 14 komandas.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)